Awarie hydrauliczneInstalacje wodne, kanalizacyjne, gazowe, grzewcze oraz sprzęty do nich podłączone czsem potrafią ulec awarii.
Poniżej niektóre z nich.
Spłuczki w toaletach niestety nie są bezawaryjne. W zależności od jakości wykonania spłuczka będzie działać bezawaryjnie przez wiele lat lub zepsuje się już po kilku. Nie bez znaczenia jest też jakość instalacji wodnej, która doprowadza wodę do spłuczki. Stare zardzewiałe i zakamienione wewnątrz rury stalowe, od których notorycznie odrywają się cząstki rdzy zapychają element napełniający prowadząc do awarii. Również jakość samej wody dostarczanej do spłuczki ma znaczenie. Twarda woda z dużą ilością zawarych w niej minerałów znacznie skraca żywotność elementów zamontowanych wewnątrz. Kanień wodny osadza się na uszczelkach i innych drobnych elementach zaworu napełniającego i spustowego uszkadzając je często w sposób nieodwracalny. Trzeba wtedy zapewnić serwis spłuczki i wymienić uszkodzone mechanizmy.
Uwaga !!! Samodzielne próby napraw dokonywane przez osoby bez odpowiednich kwalifikacji mogą doprowadzić do powstania poważnych i kosztownych uszkodzeń.
Częstą awarią zdarzającą się w naszych kuchniach i łazienkach jest uszkodzona armatura. Przyczyn awarii może być wiele począwszy od niskiej jakości produktu, a kończywszy na nieprawidłowej obsłudze przez użytkownika. Wiele produktów z asortymentu armatury nawet jeżeli ulegnie awarii nadaje się do naprawy. Nie zawsze diagnoza usterki oznaczać będzie konieczność wymiany bateri na nową. Jeżeli użytkownik jest posiadaczem wysokiej jakości armatury, która z jakiegoś powodu uległa uszkodzeniu należy skorzystać z usług firmy serwisowej, aby przywrócić ją do stanu niemel fabrycznego.
Najczęstrzą przyczyą zapychającego się sedesu jest nieprawidłowo wykonana instalacja kanalizacyjna lub błąd w podłączeniu do kanalizacji. Zdaża się również, że w odpływie znajdzie się z jakiegoś powodu coś co nie powinno się tam znależć np. żwirek dla kota. Dlatego pamiętać należy o prawidłlowym korzystaniu z toalety i nie umieszczaniu w muszli toaletowej przedmiotów, których należy się pozbyć w zalecany do tego sposób.
- Zapchany odpływ zlewu kuchennego
Odpływ ze zlewu na skutek wieloletniego użytkowania może z czsem zię zapchać. Osady po produktach spożywczych, resztki produktów i tłuszcz przyklejają się często do wewnętrznych scianek rur odpływowych stopniowo zmniejszając ich przekrój w konsekwencji prowadząc do powstania całkowitej niedrożności. Przyczyn powstawania tego problemu jest kilka. Najważniejsza z nich to nieprawidłowo wykonana instalacja odpływowa - zbyt mały kąt nachylenia rur odpływowych, za mała srednica rur i niepradidłowe korzystanie ze zlewu. Pamiętaj, że zlewozmywak to nie miejsce do którego można wrzucić wszystkie odpady spożywcze. Zew służy do zmywania naczyń, a nie do pozbywania się resztek. Wszystkie większe resztki umieszczamy w koszu BIO, a w zlewie zmywamy naczynia.
We wszyskich wyżej wymienionych sytuacjach pomoże
hydraulik Łódź